Noderīgi

Uzņēmējiem un patērētājiem atviegloti bezskaidras naudas norēķini, izmantojot kartes un mobilās lietotnes

Pievienots: 07.10.2016
Latvijas Komercbanku asociācija (LKA) ir gandarīta par valdības pieņemto lēmumu, kas atvieglo kases aparātu lietošanas noteikumus, norēķinoties ar maksājumu kartēm un izmantojot mobilās lietotnes. Šis lēmums veicinās ne tikai mazo un vidējo uzņēmumu attīstību Rīgā un reģionos, bet arī nodrošinās mūsdienīgu norēķinu attīstību Latvijā, ļaujot kļūt par vienu no progresīvākajām valstīm bezskaidras naudas norēķinu jomā.
Lai veicinātu bezskaidras naudas norēķinus, kā arī vienādotu situāciju pirkumiem skaidrā naudā un ar maksājumu kartēm un mobilajām lietotnēm, Ministru kabinetā ir akceptēti grozījumi noteikumos par kases aparātu lietošanas kārtību, paredzot iespēju īpašos gadījumos nelietot kases aparātu un izsniegt pircējiem kvīti arī tad, ja samaksa notiek ar maksājumu karti vai mobilo lietotni. Šie īpašie gadījumi ir, piemēram, pašu ražotu preču pārdošana, izbraukuma tirdzniecība (tirdziņi), ieejas maksa kultūras un sporta pasākumos, maksa par bērnu uzturēšanos un ēdināšanu bērnudārzos u.c.

Mūsdienās strauji palielinās pircēju vēlme par pirkumiem norēķināties bezskaidrā naudā, izmantojot maksājumu kartes vai mobilās lietotnes. Īpaši mazie komersanti un mājražotāji vēlas izmantot ērtas jaunās bezskaidras naudas maksājumu tehnoloģijas, piemēram, mobilos karšu nolasīšanas termināļus, tādēļ maksājumu nosacījumu vienādošana norēķiniem skaidrā naudā un norēķiniem ar maksājumu kartēm un lietotnēm ir tikai loģiska.

Tādēļ LKA iniciēja grozījumus noteikumos “Nodokļu un citu maksājumu reģistrēšanas elektronisko ierīču un iekārtu lietošanas kārtība”, lai bezskaidras naudas maksājumiem piemērotu tādus pašus kases aparātu lietošanas atvieglojumus kā maksājumiem skaidrā naudā.

“Mēs esam gandarīti, ka mūsu iniciatīva, kas būtiski atvieglos darbu tirgotājiem, ir veiksmīgi īstenojusies Ministru kabineta noteikumu grozījumos. Ikdienā strādājot ar uzņēmējiem, konsultējot tos un radot risinājumus, kas padara viņu  ikdienu ērtāku un vienkāršāku, esam sapratuši, ka palīdzam arī veicināt apgrozījumu un iegūt vairāk apmierinātu klientu. Šī pretimnākšana no likumdevēja puses tagad ļaus ikvienam uzņēmējam doties, piemēram, izbraukuma tirdzniecībā, līdzi ņemot tikai produkciju, mobilo telefonu ar interneta pieslēgumu un tikpat neliela izmēra ierīci – karšu lasītāju viedtālruņiem,” jaunos  nosacījumus komentē Ieva Vīgante, Swedbank Uzņēmumu pārvaldes vadītāja.

Iespēja tirgotājiem noteiktos gadījumos neizmantot kases aparātu, bet izsniegt pircējiem VID reģistrētu kvīti vai biļeti, palielinās pārdošanas apjomus un attālināto norēķinu pieaugumu, tādejādi audzējot vietējo uzņēmēju attīstības iespējas. Banku veiktās aptaujas liecina, ka 66 % Latvijas iedzīvotāju ir saskārušies ar gadījumiem, kad elektronisko norēķinu trūkums jeb iespēja norēķināties, izmantojot maksājumu kartes vai mobilās aplikācijas, viņiem ir licis atteikties no kādu pakalpojumu izmantošanas vai pirkuma veikšanas.

Grozījumi MK noteikumos “Nodokļu un citu maksājumu reģistrēšanas elektronisko ierīču un iekārtu lietošanas kārtība”

Banku ziņas

Kopš 4. decembra SEB bankas klientiem ir pieejami zibmaksājumi
Sākot ar 4. decembri, SEB bankas klientiem ir pieejami zibmaksājumi – naudas pārskaitījumi eiro valūtā uz citām bankām Eiropā, kas tiek izpild...


Meridian Trade Bank sāk piedāvāt bezkontakta karti
Sākot ar 2017. gada 27. novembri AS "Meridian Trade Bank" piedāvā klientiem bezkontakta Maestro karti.


Pieci iemesli, kāpēc uzkrāt Pensiju 3. līmenī gada nogalē?
Tuvojoties gada beigām, arvien vairāk cilvēku ne tikai steidzas iegādāties Ziemassvētku dāvanas saviem tuviniekiem, bet arī papildina savu Pensiju 3. ...


Swedbank aptauja: jaunieši vēlas stabilitāti, aug ticība Latvijas darba tirgum
Stabilitāte un ienākumu prognozējamība Latvijas jauniešiem šobrīd ir būtiskākās vērtības, domājot par savu nākotnes darba vietu. Kā liec...


Statistika

Visas tiesības aizsargātas © 2012 LKA

Lapas karte