Noderīgi

Projektā Viena diena drošībai LKA skolēniem stāstīs par naudas drošību

Pievienots: 21.09.2016
Latvijas Komercbanku asociācija kopā ar Latvijas Banku ceturtdien, 22. septembrī piedalīsies projektā “Viena diena drošībai”, lai vairāk nekā 600 Jelgavas 4. klašu audzēkņiem pastāstītu par to, kā pazīt naudu un zināt drošības pazīmes, kā pareizi to uzglabāt un kā rīkoties ar norēķinu kartēm. Projektu “Viena diena drošībai” organizē AS “Sadales tīkls” kopā ar partneriem skolēnu Drošības nedēļas ietvaros, un tā mērķis ir bērnus atraktīvā un viegli saprotamā veidā iepazīstināt ar dažādu dzīves situāciju būtiskākajiem drošības jautājumiem.


Atsaucoties AS “Sadales tīkls” iniciatīvai, pasākumā piedalīsies un par dažādiem sadzīves drošības aspektiem stāstīs arī Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, Valsts policija, Jelgavas pilsētas pašvaldības policija, Ceļu satiksmes drošības direkcija un Rīgas motormuzejs, Latvijas Interneta asociācijas Net-Safe Latvia Drošāka interneta centrs, Patērētāju tiesību aizsardzības centrs, Latvijas Komercbanku asociācija un Latvijas Banka, kā arī uzņēmumi “Latvijas Dzelzceļš” “Latvijas Valsts meži” un “Latvijas Gāze”.

Pasākuma laikā bērniem būs gan unikāla iespēja tuvumā aplūkot pasākumā pārstāvēto organizāciju operatīvo dienestu transportu – ātrās palīdzības automašīnu, ugunsdzēsēju automašīnu, policijas automašīnu u.c., gan arī spēlēt dažādas izglītojošas drošības spēles, pildīt testus, skatīties izglītojošas filmas un piedalīties dažādās citās aktivitātēs. Pasākuma laikā skolēni apgūs drošības nosacījumus sliežu ceļu tuvumā, gūs priekšstatu par pirmās medicīniskās palīdzības sniegšanu un izsaukšanu nelaimes gadījumos, uzzinās vairāk par ugunsdrošību un pareizu rīcību dažādās ārkārtas situācijās, apgūs gāzes un elektrodrošības jautājumus, mācīsies, kā atpazīt savu naudu, tās drošības pazīmes, pareizi to uzglabāt un rīkoties ar norēķinu kartēm, iegūs informāciju par drošību internetā, apgūs tīru mežu alfabētu un spēlēs miskastbolu kopā ar Cūkmenu, kā arī mācīsies, kā pareizi un droši izklaidēties batutā un piepūšamajās atrakcijās utt.

Ierodoties uz pasākumu, visas klašu grupas saņems īpašu lapu, kurā būs jāsavāc speciālas atzīmes no katra uzņēmuma vai organizācijas stenda par noklausīto drošības prezentāciju. Tās klases, kas būs savākušas visas atzīmes, dienas noslēgumā piedalīsies izlozē. Galvenā balva būs organizatoru sarūpēta klases ekskursija uz Rīgu, kuras ietvaros būs iespēja  apmeklēt Latvijas Dzelzceļa vēstures muzeju un Latvijas Nacionālo bibliotēku.

Aktivitātes norisināsies Jelgavas Valsts ģimnāzijas Jelgavas Sporta hallē Mātera ielā 44a no plkst. 10 līdz plkst.15. Bērnu drošības izglītības pasākums “Viena diena drošībai” notiks jau trešo gadu. Iepriekš pasākums ir ticis organizēts Liepājā un Daugavpilī. Projektu organizē AS “Sadales tīkls” sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru, Jelgavas pilsētas domi, Jelgavas Izglītības pārvaldi un Jelgavas pilsētas pašvaldības policiju.

Banku ziņas

Kopš 4. decembra SEB bankas klientiem ir pieejami zibmaksājumi
Sākot ar 4. decembri, SEB bankas klientiem ir pieejami zibmaksājumi – naudas pārskaitījumi eiro valūtā uz citām bankām Eiropā, kas tiek izpild...


Meridian Trade Bank sāk piedāvāt bezkontakta karti
Sākot ar 2017. gada 27. novembri AS "Meridian Trade Bank" piedāvā klientiem bezkontakta Maestro karti.


Pieci iemesli, kāpēc uzkrāt Pensiju 3. līmenī gada nogalē?
Tuvojoties gada beigām, arvien vairāk cilvēku ne tikai steidzas iegādāties Ziemassvētku dāvanas saviem tuviniekiem, bet arī papildina savu Pensiju 3. ...


Swedbank aptauja: jaunieši vēlas stabilitāti, aug ticība Latvijas darba tirgum
Stabilitāte un ienākumu prognozējamība Latvijas jauniešiem šobrīd ir būtiskākās vērtības, domājot par savu nākotnes darba vietu. Kā liec...


Statistika

Visas tiesības aizsargātas © 2012 LKA

Lapas karte