Noderīgi

Privātajos pensiju fondos uzkrāti 347 miljoni eiro

Pievienots: 17.08.2016
Latvijas iedzīvotāju uzkrājumi privātajos pensiju fondos gada pirmajos septiņos mēnešos pieauguši par 16,6 miljoniem eiro jeb 5%, kopumā pensiju uzkrājumiem sasniedzot 347 miljonus eiro, liecina Latvijas Komercbanku asociācijas Privāto pensiju fondu komitejas apkopotie dati.
Vairāk statistikas par privātajiem pensiju fondiem

Pensiju fondi saviem dalībniekiem kopš 2016. gada sākuma vidēji nodrošinājuši 1,97% ienesīgumu. Labāk veicies sabalansētajiem pensiju plāniem, kas piedāvā konservatīvāku ieguldījumu politiku - ienesīgums kopš gada sākuma 2,26%, savukārt aktīvo plānu vidējais ienesīgums bijis 1,7%. Taču ilgākā termiņā visiem pensiju plānu dalībniekiem ir nodrošināts samērīgs ienesīgums – vidējais visu privāto pensiju fondu trīs gadu ienesīgums jūlija beigās bija 3,95%, vidējais piecu gadu ienesīgums 3,85%, vidējais desmit gadu ienesīgums 3,55%.

Papildu līdzekļus vecumdienām privātajos pensiju fondos Latvijā krāj 263 tūkstoši cilvēku. Pirmajos septiņos šā gada mēnešos pensiju fondu dalībnieku skaits ir palielinājies par 7793, kas ir 3% pieaugums pret pērnā gada beigām.

Papildu informācija

Privātie pensiju fondi jeb pensiju sistēmas 3. līmenis ir iespēja veidot papildu uzkrājumus savai nākotnes pensijai – iemaksas brīvprātīgi veic pats cilvēks vai viņa darba devējs, tās tiek ieguldītas kādā no privāto pensiju fondu administrētiem pensiju plāniem. Pensiju 3. līmeņa kapitāls tiek uzkrāts un ieguldīts finanšu tirgos.

Latvijā šobrīd darbojas 6 privātie pensiju fondi (5 atklātie pensiju fondi un 1 slēgtais pensiju fonds), piedāvājot 15 dažādus pensiju plānus, kas atšķiras pēc līdzekļu ieguldīšanas stratēģijas (5 pensiju plāni ar sabalansētu ieguldījumu stratēģiju, 10 – ar aktīvu).


Banku ziņas

Kopš 4. decembra SEB bankas klientiem ir pieejami zibmaksājumi
Sākot ar 4. decembri, SEB bankas klientiem ir pieejami zibmaksājumi – naudas pārskaitījumi eiro valūtā uz citām bankām Eiropā, kas tiek izpild...


Meridian Trade Bank sāk piedāvāt bezkontakta karti
Sākot ar 2017. gada 27. novembri AS "Meridian Trade Bank" piedāvā klientiem bezkontakta Maestro karti.


Pieci iemesli, kāpēc uzkrāt Pensiju 3. līmenī gada nogalē?
Tuvojoties gada beigām, arvien vairāk cilvēku ne tikai steidzas iegādāties Ziemassvētku dāvanas saviem tuviniekiem, bet arī papildina savu Pensiju 3. ...


Swedbank aptauja: jaunieši vēlas stabilitāti, aug ticība Latvijas darba tirgum
Stabilitāte un ienākumu prognozējamība Latvijas jauniešiem šobrīd ir būtiskākās vērtības, domājot par savu nākotnes darba vietu. Kā liec...


Statistika

Visas tiesības aizsargātas © 2012 LKA

Lapas karte