Noderīgi

No septembra Latvija līdz ar citām valstīm uzsāks automātisku informācijas apmaiņu par finanšu iestāžu kontiem

Pievienots: 31.05.2017
Lai veicinātu cīņu ar pārrobežu krāpšanu nodokļu jomā un novērstu izvairīšanos no nodokļu nomaksas, šī gada septembrī 52 valstis, tostarp Latvija, uzsāks automātisku informācijas apmaiņu par finanšu iestāžu kontiem.

Lai veicinātu cīņu ar pārrobežu krāpšanu nodokļu jomā un novērstu izvairīšanos no nodokļu nomaksas, šī gada septembrī 52 valstis, tostarp Latvija, uzsāks automātisku informācijas apmaiņu par finanšu iestāžu kontiem, par to paziņojumā medijiem informē Valsts ieņēmumu dienests (VID). 
 
Latvijas bankas klientus - fiziskas un juridiskas personas, kas ir Latvijas nodokļu maksātāji, saņem ienākumus tikai Latvijā un bez kontiem ārvalstu bankās, informācijas apmaiņas nosacījumi tieši neskar. Lai varētu identificēt klientus, par kuriem jāsniedz ziņas nodokļu administrācijām, bankas var uzdot papildu jautājumus visiem saviem klientiem par nodokļu rezidenci un līdzdalību uzņēmumos (patiesā labuma guvēji).

Patlaban Latvijas bankas apkopo 2016.gadā veiktās pārbaudes rezultātā iegūto informāciju un gatavojas to iesniegt VID līdz 31. jūlijam, kā to paredz normatīvie akti.

Plašākai informācijai Latvijas Komercbanku asociācija piedāvā iepazīties ar Faktu lapu: automātiskā informācijas apmaiņa par finanšu kontiem nodokļu iekasēšanas nolūkos.
 

Banku ziņas

Kopš 4. decembra SEB bankas klientiem ir pieejami zibmaksājumi
Sākot ar 4. decembri, SEB bankas klientiem ir pieejami zibmaksājumi – naudas pārskaitījumi eiro valūtā uz citām bankām Eiropā, kas tiek izpild...


Meridian Trade Bank sāk piedāvāt bezkontakta karti
Sākot ar 2017. gada 27. novembri AS "Meridian Trade Bank" piedāvā klientiem bezkontakta Maestro karti.


Pieci iemesli, kāpēc uzkrāt Pensiju 3. līmenī gada nogalē?
Tuvojoties gada beigām, arvien vairāk cilvēku ne tikai steidzas iegādāties Ziemassvētku dāvanas saviem tuviniekiem, bet arī papildina savu Pensiju 3. ...


Swedbank aptauja: jaunieši vēlas stabilitāti, aug ticība Latvijas darba tirgum
Stabilitāte un ienākumu prognozējamība Latvijas jauniešiem šobrīd ir būtiskākās vērtības, domājot par savu nākotnes darba vietu. Kā liec...


Statistika

Visas tiesības aizsargātas © 2012 LKA

Lapas karte