Noderīgi

Neatkarīgās pārbaudes ieteikumu ieviešana cels Latvijas banku darbības standartus un starptautisko konkurētspēju

Pievienots: 30.11.2016
Latvijas bankas pēdējo gadu laikā jau ir veikušas lielus ieguldījumus naudas atmazgāšanas novēršanas jomā – gan darbinieku izglītībā un skaita palielināšanā, gan IT programmu pilnveidē un attīstībā. Bankas nepārtraukti turpina paaugstināt darbības standartus un starptautisko konkurētspēju. Tagad, pēc veiktā kopīgā darba ar konsultantiem, papildus iegūta arī ASV labākā pieredze un prakse.

Visas bankas, kurās tika veikta neatkarīgā pārbaude, plāno ieviest tās ieteikumus līdz 2017.gada beigām, tādējādi pilnveidojot savas kontroles sistēmas un pakalpojumu sniegšanu. Visu banku vadības veltīs nepieciešamos resursus un personīgi uzraudzīs šo uzdevumu kvalitatīvu un savlaicīgu izpildi.

Kā zināms, šā gada novembrī 12 Latvijas bankās, kas orientējas uz ārvalstu klientu apkalpošanu, ir noslēgusies ASV konsultantu veiktā neatkarīgā pārbaude pēc vienotas metodoloģijas. Tajā tika vērtēta iekšējās kontroles sistēmas atbilstība ASV standartiem noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas jomā un sagatavoti ieteikumi tās tālākai pilnveidei.

Latvijas bankas atbilst ES un Latvijas noteiktajiem darbības standartiem. Tādēļ atbilstība arī ASV prasībām ir papildu apliecinājums Latvijas banku vēlmei strādāt pēc visaugstākajiem labas prakses standartiem, tādējādi pārsniedzot ES un Latvijas tiesību aktos noteiktās prasības. Tāpat šāda kvalitātes standartu izpilde stiprina Latvijas banku nozares reputāciju un sadarbību ar ārvalstu korespondentbankām, kā arī pārbaudes norise bija nozīmīgs pieredzes un praktisko zināšanu avots banku darbiniekiem.

Nelegāli iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas jautājumi ieņem arvien nozīmīgāku lomu  Latvijas banku ikdienas darbā un tās velta un veltīs nepieciešamās pūles un resursus šo pienākumu izpildei atbilstoši labākajai pasaules praksei un regulācijām.

FKTK informācija par neatkarīgās pārbaudes rezultātiem

Banku ziņas

Kopš 4. decembra SEB bankas klientiem ir pieejami zibmaksājumi
Sākot ar 4. decembri, SEB bankas klientiem ir pieejami zibmaksājumi – naudas pārskaitījumi eiro valūtā uz citām bankām Eiropā, kas tiek izpild...


Meridian Trade Bank sāk piedāvāt bezkontakta karti
Sākot ar 2017. gada 27. novembri AS "Meridian Trade Bank" piedāvā klientiem bezkontakta Maestro karti.


Pieci iemesli, kāpēc uzkrāt Pensiju 3. līmenī gada nogalē?
Tuvojoties gada beigām, arvien vairāk cilvēku ne tikai steidzas iegādāties Ziemassvētku dāvanas saviem tuviniekiem, bet arī papildina savu Pensiju 3. ...


Swedbank aptauja: jaunieši vēlas stabilitāti, aug ticība Latvijas darba tirgum
Stabilitāte un ienākumu prognozējamība Latvijas jauniešiem šobrīd ir būtiskākās vērtības, domājot par savu nākotnes darba vietu. Kā liec...


Statistika

Visas tiesības aizsargātas © 2012 LKA

Lapas karte