Noderīgi

Latvijas Komercbanku asociācija pievienojas kustībai #atkrāpies!

Pievienots: 10.05.2017
Atbalstot legālu uzņēmējdarbību, godprātīgu nodokļu nomaksu un atklātību, Latvijas banku nozare pievienojas pretkrāpšanas kustībai #atkrāpies!

Lai kopīgi cīnītos pret ēnu ekonomiku, korupciju un citām negodprātīgām darbībām, kas ietekmē valsts budžetu un kopējo sabiedrības labklājību, Latvijā kopš 2017. gada marta tiek īstenota sociāli informatīvā kampaņa jeb pretkrāpšanas kustība #atkrāpies!. Pretkrāpšanas kustība apvieno valsts institūcijas, nevalstiskās organizācijas un uzņēmumus, tās ilgtermiņa uzdevums ir panākt iedzīvotāju nulles toleranci pret krāpšanos mūsu valstī.

Latvijas Komercbanku asociācija (LKA) ir kļuvusi par kustības dalībnieku, jo kustības mērķi un vērtības atbilst banku nozares redzējumam par augstiem standartiem uzņēmējdarbībā un valsts pārvaldē, par godprātīgu savstarpējo sadarbību un atklātību.

“Analizējot uzņēmumu kreditēšanu Latvijā un izaugsmes iespējas, palūkojāmies uz biežākajiem iemesliem, kādēļ bankām nākas uzņēmumiem atteikt kredītu. Pirmajās vietās ir nepietiekama naudas plūsma plānotajām saistībām, īpašnieku un uzņēmuma pieredze un reputācija, augsts biznesa vai nozares risks, kā arī nepietiekams nodrošinājums un projekta ekonomiskais pamatojums. Tādēļ LKA uzskata, ka nosacījumi, lai investīcijas veidotu stabilu, ilgtermiņā balstītu izaugsmi, ir uzņēmumu kapitalizācijas uzlabošana, ēnu ekonomikas samazināšana un uzņēmumu legāla darbība, digitālo risinājumu attīstība un plašāka izmantošana, kā arī tiesiskās vides uzlabošana,” stāsta LKA valdes priekšsēdētāja Sanda Liepiņa.

“Tāpat arī nodokļu politikas reformu priekšlikumos banku nozare par īpaši būtiskiem aspektiem uzskata to, lai nodokļu sistēma būtu ekonomikas izaugsmi veicinoša un starptautiski konkurētspējīga, nodrošinātu adekvātus ieņēmumus valsts budžetā un sabiedrībā tiktu uzskatīta par taisnīgu, turklāt tā nedrīkst sekmēt izvairīšanos no nodokļiem. LKA uzsver ēnu ekonomikas apkarošanas milzīgo nozīmi un spēcīgas nodokļu administrācijas būtisko lomu,” turpina S. Liepiņa.

Vairāk informācijas par #atkrāpies! www.atkrapies.lv

LKA Kreditēšanas apskata prezentācija
/lv/aktualitates/jaunumi/LKA_kreditesanas_apskats_03_04_2017.pdf

LKA pozīcija par nodokļu politikas reformu plānu
/lv/aktualitates/jaunumi/jaunumi/lka-atbalsta-ekonomikas-izaugsmi-veicinoshu-nodoklu-strateegiju/


Par Latvijas Komercbanku asociāciju
Latvijas Komercbanku asociācija pārstāv Latvijas banku nozari ar 30 miljardu eiro aktīviem, 2,25 miljoniem klientu un 9 tūkstošiem darbinieku. Bankas ievēro augstākos darbības standartus un sniedz modernus un daudzveidīgus finanšu pakalpojumus visplašākajam klientu lokam attālināti un klātienē, ekonomikas izaugsmi stimulējot ar 15 miljardu eiro kredītiem.

Latvijas Komercbanku asociācija ir dibināta 1992. gada 23. jūlijā un ir viena no vecākajām uzņēmēju organizācijām Latvijā. Tās mērķis ir radīt Latvijā pievilcīgu uzņēmējdarbības un finanšu pakalpojumu vidi, kā arī veicināt ekonomikas izaugsmi.


Informācijas sagatavotājs:
Latvijas Komercbanku asociācija
info@lka.org.lv
67284528

Banku ziņas

No šodienas Latvijā var maksāt ar viedtālruni
Latvija ir pirmā no Baltijas valstīm, kurā no šodienas var norēķināties ar viedtālruni. Mobilo maksājumu risinājumu izstrādājusi banka Cit...


Bērni un jaunieši norēķinu karti bieži izmanto kā krājkasi
Kā liecina DNB apkopotā informācija, bērniem un jauniešiem izveidotās norēķinu kartes visbiežāk tiek izmantotas trīs veidos – kā elektron...


Izmaiņas filiāles "Ķengarags" darba laikā
No 2017. gada 11. līdz 17. septembrim un no 2017. gada 25. septembra līdz 8. oktobrim filiāle "Ķengarags" strādās ar pusdienas pārtraukumu no 13:00 lī...


Uzņēmumiem būs pieejams jauns finanšu atbalsta instruments - portfeļgarantijas
Ministru kabinets šā gada 5. septembra sēdē apstiprināja Latvijā vēl nebijušas valsts atbalsta programmas nosacījumus jauna finan&scaron...


Statistika

Visas tiesības aizsargātas © 2012 LKA

Lapas karte