Noderīgi

Latvijas finanšu nozares asociācijas iesniedz priekšlikumus Eiropas Komisijai inovāciju veicināšanai Eiropas finanšu sektorā

Pievienots: 06.06.2017
Vienots Eiropas Savienības (ES) regulējums un nosacījumi visiem finanšu pakalpojumu sniedzējiem, plašāka piekļuve publiskiem reģistriem ES līmenī personas identifikācijai un kredītspējas novērtēšanai, kā arī attālinātās identifikācijas ātrāka ieviešana Latvijā - tie ir daži no būtiskākajiem priekšlikumiem, kurus deviņas Latvijas finanšu un saistīto nozaru asociācijas 5.jūnijā iesniedza Eiropas Komisijas (EK) priekšsēdētāja vietniekam Valdim Dombrovskim.

 Publicitates_foto_05062017_1.jpg 

Finanšu nozares asociāciju priekšlikumi kopējai pozīcijai par ES un Latvijas finanšu tirgus nākotni, par tehnoloģiskajām inovācijām finanšu pakalpojumu jomā tapuši kā atbilde uz EK konsultāciju dokumentu “Fintech: konkurētspējīgāks un inovatīvāks Eiropas finanšu sektors” un sagatavoto “Rīcības plānu par patēriņa (retail) finanšu pakalpojumiem: labāki produkti, lielāka izvēle”.

Latvijas Komercbanku asociācijas valdes priekšsēdētāja Sanda Liepiņa uzsver, ka šis ir pirmais dokuments, kas apkopo Latvijas finanšu nozares sasniegumus inovāciju un digitālo pārmaiņu jomā, kā arī iezīmē soļus turpmākai virzībai. “ Finanšu nozares dati rāda, ka mums ir būtiska kompetence un augsts finanšu pakalpojumu digitalizācijas līmenis, lai nodrošinātu ātru, ērtu, drošu un efektīvu pakalpojumu pieejamību,” atzīst S.Liepiņa.

“Vienlaicīgi bijām vienisprātis, ka straujākai attīstībai Eiropas līmenī nepieciešams vienots ES regulējums visiem finanšu pakalpojumu sniedzējiem, tādējādi veicinot konkurētspēju un pārrobežu darbību. Tāpat ES dalībvalstu līmenī nepieciešama piekļuve dažādiem publiskiem reģistriem un datu bāzēm personu identifikācijas un kredītspējas novērtēšanai, lai, veicot pārrobežu darbību, finanšu tirgus dalībniekiem būtu vienādas iespējas izmantot publiskos datus. Būtiski ir arī attālinātās identifikācijas ātrāka ieviešana, lai Latvijas finanšu uzņēmumi var sniegt līdzvērtīgus pakalpojumus kā citi ES finanšu tirgus dalībnieki. Tā ir tikai daļa no nozares redzējuma inovāciju veicināšanai finanšu tirgū, kas iekļauti priekšlikumos Eiropas Komisijai, ” saka S.Liepiņa.

“Finanšu tehnoloģiju pakalpojumu nozare Eiropā strauji attīstās, piedāvājot lietotājiem draudzīgākus produktus. Jau šobrīd miljoniem patērētāju gūst labumu no mobilajiem maksājumiem, savstarpējiem aizdevumiem bez banku starpniecības un tiešsaistes investīcijām. Pārdomāti pielietotas jaunās tehnoloģijas var būtiski uzlabot iedzīvotāju un arī uzņēmēju piekļuvi finanšu pakalpojumiem - tās spēj pārvarēt valstu robežas un celt finanšu nozares efektivitāti. EK mērķis ir nodrošināt, lai Eiropas finanšu nozare var attīstīties, dot savu pienesumu digitālajai revolūcijai, vienlaikus saglabājot tās drošību un pievilcību patērētājiem. Mums jāveido tāds vienotais tirgus, kas pilnvērtīgi izmanto tehnoloģisko potenciālu, un kurā patērētājiem ir pieejami gan nacionālie un ārvalstu pakalpojumu sniedzēji. Vienotais tirgus, kur uzņēmumi ir motivēti paplašināties un piedāvāt savus pakalpojumus visā Eiropas Savienībā,” uzsver EK priekšsēdētāja vietnieks Valdis Dombrovskis.

Priekšlikumus izstrādāja un iesniedza deviņas nevalstiskās organizācijas - Latvijas Komercbanku asociācija, Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācija, Latvijas Apdrošinātāju asociācija, Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija, Latvijas Līzinga devēju asociācija, Latvijas Maksājumu pakalpojumu un elektroniskās naudas iestāžu asociācija, Latvijas Riska kapitāla asociācija, Latvijas Start-up uzņēmumu asociācija un Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera.

Publicitates_foto_05062017_2.jpg 

Finanšu nozares pārstāvji ir atvērti savstarpējai sadarbībai un turpinās jau uzsākto dialogu. Atbalstu priekšlikumiem paudusi arī Finanšu ministrija, Ekonomikas ministrija, Latvijas Banka un Finanšu un kapitāla tirgus komisija, ar kurām finanšu nozares asociācijas turpinās darbu, lai kopīgi veicinātu Latvijas finanšu tehnoloģiju un saistīto nozaru attīstību. Tāpēc priekšlikumos iekļauti arī ierosinājumi likumdošanas un normatīvo aktu piemērošanas uzlabošanai Latvijā, lai veidotu stabilu, drošu un starptautiski konkurētspējīgu vidi, kurā visiem tirgus dalībniekiem ir iespēja piedāvāt inovatīvus finanšu pakalpojumus.

    

 

Banku ziņas

Kopš 4. decembra SEB bankas klientiem ir pieejami zibmaksājumi
Sākot ar 4. decembri, SEB bankas klientiem ir pieejami zibmaksājumi – naudas pārskaitījumi eiro valūtā uz citām bankām Eiropā, kas tiek izpild...


Meridian Trade Bank sāk piedāvāt bezkontakta karti
Sākot ar 2017. gada 27. novembri AS "Meridian Trade Bank" piedāvā klientiem bezkontakta Maestro karti.


Pieci iemesli, kāpēc uzkrāt Pensiju 3. līmenī gada nogalē?
Tuvojoties gada beigām, arvien vairāk cilvēku ne tikai steidzas iegādāties Ziemassvētku dāvanas saviem tuviniekiem, bet arī papildina savu Pensiju 3. ...


Swedbank aptauja: jaunieši vēlas stabilitāti, aug ticība Latvijas darba tirgum
Stabilitāte un ienākumu prognozējamība Latvijas jauniešiem šobrīd ir būtiskākās vērtības, domājot par savu nākotnes darba vietu. Kā liec...


Statistika

Visas tiesības aizsargātas © 2012 LKA

Lapas karte