Noderīgi

Favorīti izcīna uzvaras, situācija trijniekā nemainās

Pievienots: 04.03.2013
Svētdien, 3.martā, noslēdzās tradicionālais banku un citu finanšu struktūru futzāla turnīrs. Noslēdzās, kā jau to varēja paredzēt – ar visu favorītu uzvarām, līdz ar to situācija cīņā par medaļām nemainījās – zelta godalgas nopelnīja Swedbank, sudrabs tika BIB, bet bronza – ABLV Bank.
Teorētiski līderi Swedbank varēja zaudēt zelta medaļas – pašiem bija jāzaudē SEB, kā arī BIB bija jāpārspēj Privatbank. Taču iespēja, ka SEB varētu pārspēt favorītu, šķita gaužām nereāla mačam vēl pat nesākoties: „sebieši” uz pēdējo spēli bija ieradušies tikai piecu spēlētāju sastāvā, turklāt nebija neviena no vārtsargiem, līdz ar to vieta vārtos bija jāieņem vienam no laukuma spēlētājiem. Bet bez maiņām pret motivēto Swedbank ar turnīra labāko bombardieri Oļegu Kravčenko priekšgalā – tas būtu par daudz prasīts. Mačs noslēdzās ar vairāk nekā pārliecinošu „zviedru” uzvaru – 12:1. O.Kravčeko izcēlās ar pieciem vārtu guvumiem, pārliecinoši triumfējot cīņā par turnīra rezultatīvākā spēlētāja balvu - tuvākajam sekotājām Aleksejam Bezpalovam no ABLV Bank par septiņiem precīziem sitieniem mazāk.

Dienas otrajā spēlē tikās nesamierināmie pretinieki Baltic International Bank (BIB) un Privatbank. Pirmajā puslaikā BIB vīri guva trīs bezatbildes vārtus, kamēr Privatbank izcēlās vien ar dzelteno kartiņu pelnīšanu, divdesmit minūšu laikā tiekot pie četriem „plāksteriem”. Likās jau, ka, atšķirībā no kausa izcīņas fināla, šoreiz BIB izcīnīs pārliecinošu uzvaru, tomēr pēc pārtraukuma aina laukumā mainījās: Privatbank, divus vārtus gūstot Vitālijam Politajevam, vienus – Konstantīnam Klimenko, 32.minūtē panāca izlīdzinājumu, par ko visvairāk priecājās ABLV spēlētāji, kas itin aktīvi atbalstīja Privatbank. Tomēr BIB nevēlējās „atdot” sudraba medaļas, un pēdējās minūtēs, vārtus gūstot Sergejam Kotovam un Mihailam Nosikam, „izrāva” sev tik nepieciešamo uzvaru 5:3.

Līdz ar to nākamās spēles starp ABLV Bank un BIGBANK komandām likme bija vien bronzas medaļas. Šajā pārī neapšaubāms favorīts bija ABLV Bank, un tās līderim A.Bezpalovam jau otrajā minūtē izdevās atklāt rezultātu – 1:0. Taču līdz otrajiem vārtiem bija jāgaida vairāk nekā 20 minūtes – otrā puslaika ceturtajā minūtē tas pats A.Bezpalovs panāca jau 2:0. Vēl minūti vēlāk uzbrucējs saņēma dzelteno kartiņu, kas viņam bija jau otrā, līdz ar to automātiski tiekot arī pie sarkanās un atstājot komandu mazākumā. Pretiniekiem viena vīra pārsvaru izmantot gan neizdevās, bet mirkli pēc tam, kad ABLV Bank atkal varēja spēlēt pilnā sastāvā, Ivars Brics panāca jau 3:0. Tomēr pretinieki nepadevās un 31.minūtē Edgars Kokins, bet 37.minūtē Antons Astrahancevs „pievilka” līdz 2:3. Pēdējās trīs minūtēs rezultāts gan vairs nemainījās, līdz ar to bija visi 2013.gada medaļnieki bija noskaidroti!

Dienas ceturtajā mačā turnīra pastarīši DNB banka jau astotajā minūtē bija izvirzījušies 4:0 vadībā pret Citadele banka, tomēr, līdzīgi kā SEB Bank, spēlējot bez maiņām spēka nepietika, un beigu beigās itin pārliecinošu uzvaru 10:5 svinēja Citadele, kuru labā pa trim vārtiem guva Vadims Naumecs un Mihails Grigorjevs.

Līdzīgi sākās arī nākamā cīņa – bez maiņām spēlējošā Ernst&Young komanda izvirzījās 2:0 vadībā pret Rietumu banku, taču tad nopietnu savainojumu guva Salvis Ļūļaks, un komanda maču bija spiesta turpināt mazākumā. Taču pat neskatoties uz to Ernst&Young prata savu pārsvaru palielināt līdz 4:0. Rietumu banka, ar „hat trick” izceļoties Aleksejam Šromam, beigu beigās gan svinēja uzvaru 7:4, taču lielākas uzslavas šķiet pelnījuši „Ernst&Young” vīri.

Visbeidzot, čempionāta noslēdzošajā mačā GE Money Bank ar rezultātu 3:2 pārspēja Latvijas Banku, līdz ar to turnīra tabulā pakāpjoties uz septīto pozīciju. GEM trīs reizes izvirzījās vadībā, bet LB divas reizes atspēlējās. Trešajai gluži vienkārši nepietika laika ...

Cīņā par labākā bombardiera balvu, kā jau minēts iepriekš, triumfēja O.Kravčenko, kurš pretinieku vārtsargus sarūgtināja 20 reizes. Par septiņiem panākumiem mazāk A.Bespalovam, bet vēl par vienu V.Politajevam (Privatbank) un Kristapam Žīguram (SEB Bank).

Par rezultatīvāko komandu kļuva Swedbank – 46 precīzi sitieni, bet „fair play” balvu organizatoriem acīm redzot nāksies pasniegt uzreiz trijām komandām, jo gan DNB banka, gan Rietumu banka, gan Latvijas Banka turnīru beidza ar divām dzeltenajām kartiņām.

Kā ierasts, sacensības organizēja Futbola turnīru asociācija (FTA) sadarbībā ar Rīgas Futbola federāciju (RFF), un kopumā šis bija jau 12. banku futzāla turnīrs. Līdzīgi kā pēdējos gados, arī šosezon komandas sacentās čempionātā un kausa izcīņā.

Noslēguma tabula

V-ta    Komandas    Sp.    U    N    Z    Vārti    P-ti
1.    Swedbank    8    7    0    1    48:20    21
2.    Baltic International Bank    8    6    0    2    36:17    18
3.    ABLV Bank    8    5    2    1    32:22    17
4.    Citadele banka    8    5    1    2    45:21    16
5.    Rietumu banka    8    5    1    2    31:25    16
6.    SEB Bank    8    3    2    3    25:36    11
7.    GE Money Bank    8    3    1    4    28:33    10
8.    Privatbank*    8    3    0    5    37:34    9
9.    BIGBANK    8    2    0    6    22:33    6
10.    Ernst&Young    8    2    0    6    17:45    6
11.    Latvijas Banka    8    1    2    5    16:32    5
12.    DNB banka    8    1    1    6    24:43    4


Vairāk informācijas meklējiet turnīra mājas lapā http://www.fta.lv/bank 


Informāciju sagatavoja:
Kaspars Lakševics,
FTA sabiedrisko attiecību vadītājs
Tālrunis: 29170606
E-pasta adrese: kaspars.laksevics@fta.lv

Banku ziņas

Pieci iemesli, kāpēc uzkrāt Pensiju 3. līmenī gada nogalē?
Tuvojoties gada beigām, arvien vairāk cilvēku ne tikai steidzas iegādāties Ziemassvētku dāvanas saviem tuviniekiem, bet arī papildina savu Pensiju 3. ...


Swedbank aptauja: jaunieši vēlas stabilitāti, aug ticība Latvijas darba tirgum
Stabilitāte un ienākumu prognozējamība Latvijas jauniešiem šobrīd ir būtiskākās vērtības, domājot par savu nākotnes darba vietu. Kā liec...


SEB bankas aptauja: Latvijas iedzīvotāji finansiāli vismazāk aizsargātie Baltijā
Vairāk nekā 66% Latvijas iedzīvotājiem, pamatienākumu zaudēšanas gadījumā draud palikšana bez jebkādiem iztikas līdzekļiem, secināts SEB...


Būtiski aug New Hanza Capital finanšu rādītāji
Šī gada deviņos mēnešos New Hanza Capital strādāja ar peļņu EUR 173 445 apmērā, kas ir par 512% vairāk, salīdzinot ar attiecīgo periodu ...


Statistika

Visas tiesības aizsargātas © 2012 LKA

Lapas karte