Noderīgi

Divas mācību iestādes akreditētas apmācībai noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanā

Pievienots: 15.06.2017
Rīga, 14.jūn., LETA. Pēc Latvijas Komercbanku asociācijas (LKA) iniciatīvas divas Latvijas mācību iestādes - "Baltijas Datoru akadēmija" un "Compliance Baltic" - ieguvušas starptautisku akreditāciju apmācību programmām, kas sagatavo noziedzīgi iegūto līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas speciālistus, aģentūru LETA informēja LKA.

Programmas akreditējusi starptautiskā organizācija ACAMS ("Association of Certified Anti-Money Laundering Specialists"), kas ir pasaules līderis šīs jomas apmācībā.

Pēc programmu akreditācijas jomas speciālistiem būs iespēja kvalificēties CAMS sertifikācijas ("Certified Anti-Money Laundering Specialist") eksāmena kārtošanai, kā arī uzturēt esošo CAMS sertifikātu. CAMS sertifikāts ir viens no jomas augstākajiem starptautiskajiem standartiem, kas tā ieguvējam prasa regulāri papildināt savas zināšanas un sekot līdzi visām nozares aktualitātēm.

"Latvijas banku industrija veic aktīvu darbu, lai stiprinātu noziedzīgi iegūto līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas atbilstības funkcijas. Šeit viens no galvenajiem pīlāriem ir pastāvīgas personāla apmācības, lai uzlabotu dažāda līmeņa speciālistu profesionālās kompetences un informētību par jaunākajām pasaules tendencēm," uzsver LKA valdes priekšsēdētāja Sanda Liepiņa.

Viņa pauž gandarījumu par abu mācību iestāžu iegūto starptautisko akreditāciju, kas ir apliecinājums to atbilstošajam mācību saturam, kā arī veicinās turpmāku apmācību programmu starptautisku integrāciju un kvalitatīvu speciālistu sagatavošanu.

"Kursos nodrošinām praktiskas apmācības, to pasniegšanā iesaistot labākos banku un finanšu nozaru ekspertus. "Baltijas Datoru akadēmijā" darbojas sertifikācijas centrs, kas ļauj Latvijas banku speciālistiem kārtot CAMS eksāmenus un tādējādi apliecināt savas kompetences atbilstību visaugstākajiem starptautiskajiem standartiem. Priecājos par to, ka CAMS sertificēto speciālistu skaits Latvijā strauji pieaug un līdz ar to pieaug banku pakalpojumu drošība un kvalitāte," uzsver "Baltijas Datoru akadēmijas" valdes priekšsēdētāja Nadežda Semjonova.

"Apmācību programma banku speciālistiem izveidota sadarbībā ar labākajiem jomas ekspertiem Latvijā, īpašu uzmanību veltot kvalitatīva satura nodrošināšanai apmācībās. Apmācības tiek orientētas uz praktisko zināšanu apguvi, īstenojot situāciju izpēti, to analīzi, dalībniekus iepazīstinot arī ar jaunākajām tendencēm jomā. Turklāt, dodoties uz "Compliance Baltic" organizētajām klātienes mācībām, katrs dalībnieks pamatzināšanas jau iepriekš patstāvīgi ir apguvis interaktīvu e-apmācību veidā, apliecinot zināšanas testos," norāda "Compliance Baltic" valdes priekšsēdētāja Kristīne Rozīte.

LKA sadarbību noziedzīgi iegūto līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas apmācību jomā ar "Baltijas Datoru akadēmiju" uzsāka 2013.gadā, savukārt ar "Compliance Baltic" - 2015.gadā. Šajā laikā abu mācību iestāžu kursus nelegāli iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanā apguvuši vairāk nekā 750 speciālisti.

"Baltijas Datoru akadēmija", "Lattelecom" grupas uzņēmums, ir vadošais profesionālās pilnveides un speciālistu sertifikācijas centrs Baltijas valstīs. "Baltijas Datoru akadēmija" gadā apmāca vairāk nekā 7000 cilvēkus un piedāvā vairāk nekā 200 kursus.

"Compliance Baltic" ir izstrādājusi e-apmācības programmas, kas sniedz ieskatu naudas atmazgāšanas un terorisma finansēšanas risku novēršanas pasaulē un pretkorupcijas risku jomā, tādējādi nodrošinot iespēju finanšu un nefinanšu sektorā strādājošiem uzņēmumiem vieglā un saprotamā veidā sniegt darbiniekiem nepieciešamās zināšanas. "Compliance Baltic" īsteno arī klātienes apmācības naudas atmazgāšanas un terorisma finansēšanas risku novēršanā, darbības atbilstības jomā, kā arī organizē seminārus par jomā aktuāliem jautājumiem, piedaloties arī ārvalstu ekspertiem.

Ivars Motivāns, LETA
14.06.2017 11:55

Banku ziņas

„Global Finance“ atzinis SEB internetbanku par labāko Latvijā
Starptautiskais biznesa un finanšu izdevums “Global Finance” atzinis SEB banku par labāko internetbankas pakalpojumu sniedzēju Latv...


Nedēļas aktualitātes finanšu tirgos
Šī nedēļas notikumus finanšu tirgos diktēja ģeopolitiskā situācija, galvenokārt, straujā ASV un Ziemeļkorejas konflikta eskalācija. Jau ...


Baltic International Bank izveido alternatīvo ieguldījumu pārvaldes sabiedrību AS BIB Alternative Investment Management
Šā gada 11.jūlijā Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) padome pieņēma lēmumu piešķirt Bankas dibinātai pārvaldes kompānija...


Filiālēs "Ķengarags", "Daugavpils" un "Daile" mainīts darba laiks
Filiāle "Ķengarags" no 2017. gada 14. augusta līdz 27. augustam strādās ar pusdienas pārtraukumu no 13:00 līdz 14:00. Filiāle "Daugavpils" no 201...


Statistika

Visas tiesības aizsargātas © 2012 LKA

Lapas karte