Noderīgi

Deviņos mēnešos hipotekārajos aizdevumos izsniegti 337 miljoni eiro

Pievienots: 09.12.2016
Latvijas ģimenes turpina savu mājokļu situācijas uzlabošanu ar banku hipotekāro aizdevumu palīdzību – šā gada deviņos mēnešos Latvijas bankas mājsaimniecībām izsniegušas jaunus hipotekāros aizdevumus 337,2 miljonu eiro kopsummā, kas ir par 50% vairāk nekā pērn attiecīgajā laika posmā, liecina LKA informācija.
Banku eksperti norāda, ka hipotekāro aizdevumu apjoma pieaugumam ir vairāki iemesli, galvenais no tiem – valsts atbalsta programmas pieejamība jaunajām ģimenēm ar bērniem. Tāpat mājokļu kreditēšanu stimulē ekonomikas izaugsme, ienākumu pieaugums un iespējas uzņemties saistības nākotnei, cilvēku vēlme un nepieciešamība uzlabot mājokļa apstākļus, attiecīgs piedāvājums nekustamā īpašuma tirgū un maksātnespējas regulējuma sakārtošana.

1.ceturksnī Latvijas bankas bija izsniegušas jaunus hipotekāros aizdevumus 91,5 miljonu eiro apmērā, 2.ceturksnī – 125,6 miljonu eiro apmērā, 3.ceturksnī – 120,1 miljona eiro apmērā. Salīdzinājumam – pērn šie apjomi attiecīgi bija 51,6 miljoni eiro, 75,3 miljoni eiro un 97,5 miljoni eiro (kopā 224,5 miljoni eiro).

 
*FKTK dati

Valsts atbalstītās mājokļu programmas ietvaros attīstības finanšu institūcija Altum 2016. gada deviņos mēnešos ir piešķīrusi 2172 galvojumus mājokļu iegādei – par kopējo summu 14,7 miljoni eiro. Kopš programmas darbības sākuma 2015. gada janvārī līdz šā gada 30. septembrim atbalstītas 3406 ģimenes, galvojumu kopējai summai sasniedzot 22,3 miljonus eiro.

Kopējais Latvijas banku kredītportfelis uz 2016. gada septembra beigām bija 15,11 miljardi eiro, no tiem kredīti Latvijas tautsaimniecībai – 7,42 miljardi eiro, hipotekārie aizdevumi Latvijas mājsaimniecībām – 4,41 miljards eiro. Hipotekārie aizdevumi bankās ir izsniegti 127 tūkstošiem mājsaimniecību.

 

Banku ziņas

Kopš 4. decembra SEB bankas klientiem ir pieejami zibmaksājumi
Sākot ar 4. decembri, SEB bankas klientiem ir pieejami zibmaksājumi – naudas pārskaitījumi eiro valūtā uz citām bankām Eiropā, kas tiek izpild...


Meridian Trade Bank sāk piedāvāt bezkontakta karti
Sākot ar 2017. gada 27. novembri AS "Meridian Trade Bank" piedāvā klientiem bezkontakta Maestro karti.


Pieci iemesli, kāpēc uzkrāt Pensiju 3. līmenī gada nogalē?
Tuvojoties gada beigām, arvien vairāk cilvēku ne tikai steidzas iegādāties Ziemassvētku dāvanas saviem tuviniekiem, bet arī papildina savu Pensiju 3. ...


Swedbank aptauja: jaunieši vēlas stabilitāti, aug ticība Latvijas darba tirgum
Stabilitāte un ienākumu prognozējamība Latvijas jauniešiem šobrīd ir būtiskākās vērtības, domājot par savu nākotnes darba vietu. Kā liec...


Statistika

Visas tiesības aizsargātas © 2012 LKA

Lapas karte