Noderīgi

Baltijas finanšu nozares eksperti pulcējas pirmajā Baltic Financial & Regulatory Summit FinReg 2017

Pievienots: 01.03.2017
2017. gada 3. martā Rīgā, viesnīcā Pullman Riga Old Town norisināsies pirmais Baltic Financial & Regulatory Summit - FinReg 2017.
Lauris Liepa, COBALT vadošais partneris: “Finanšu nozare šobrīd piedzīvo ļoti nozīmīgas pārmaiņas. Tieši tagad mainās gadu simtos izveidojušās naudas aprites sistēmas, rodas paralēli norēķinu mehānismi. Radikāli mainījušās klientu attiecības ar finanšu iestādēm. Lielākais paradokss, ka tieši finanšu nozare, ko esam uzskatījuši par konservatīvāko jomu, ir aktīvi un neatgriezeniski iesaistījusies tehnoloģiju piemērošanā, kas rada jaunas pakalpojumu formas un biznesa modeļus. Būtiskās pēdējo gadu izmaiņas ietver ne tikai jaunas biznesa iespējas, bet arī rada nozīmīgus izaicinājumus. FinReg ir loģiska atbilde jaunajai situācijai. Mēs radam unikālu starpdisciplināru telpu, kurā vienkopus pulcējas tradicionālie un jaunās paaudzes finanšu pakalpojumu sniedzēji, tehnoloģiju attīstītāji un politikas veidotāji. Mēs uzsākam nozīmīgu Baltijas mēroga ilgtermiņa projektu, kurā iesaistījušies kompetentākie Baltijas speciālisti.”

Būtiskākās izmaiņas un izaicinājumi Eiropas finanšu nozares tiesiskajā regulējumā un praksē, ko izraisījusi straujā tehnoloģiju attīstība, arvien jaunu pakalpojumu formu veidošanās un tiesiskā regulējuma unificēšana būs FinReg 2017 konferences centrālās tēmas.

Sanda Liepiņa, Latvijas Komercbanku asociācijas valdes priekšsēdētāja: “Banku vidē šobrīd pārmaiņu ir daudz – mainās regulējums, tehnoloģijas, klientu gaidas, kā arī banku darbības un biznesa modeļi. Izaicinājumi ir skaidri, tāpat ir skaidrs, ka pārmaiņas būs pastāvīgas. Finanšu pakalpojumu tirgus ir atvērts, konkurence bankām no citiem pakalpojumu sniedzējiem ir pietiekami motivējoša. Piemēram, maksājumu nozarē ļoti būtiska būs Maksājumu pakalpojumu otrās direktīvas ieviešana, jo tā atver maksājumu pakalpojumu tirgu jauniem spēlētājiem, rada jaunas iespējas trešajām pusēm un jaunu pakalpojumu radīšanai. Tāpat svarīga ir ātro maksājumu risinājumu ieviešana, kas nodrošinās naudas nonākšanu saņēmēja kontā 24/7/365 režīmā. Bankas Latvijā ir vērstas uz papildinošu sadarbību ar citiem pakalpojumu sniedzējiem, lai labāk un drošāk apkalpotu klientus.”

“Digitālā ekonomika maina daudzu nozaru līdz šim pierastos darbības veidus un finanšu nozare ir viena to tām, kura piedzīvo būtiskākās izmaiņas. Lai ātri, efektīvi un fokusēti sasniegtu klientu un nodrošinātu viņam nepieciešamos pakalpojumus, ir jāizmanto arvien plašāks digitālo kanālu un rīku klāsts. Tajā pašā laikā ir jānodrošina atbilstība arvien pieaugošajām regulācijas prasībām un pilnvērtīga risku vadība. Mēs, Microsoft, redzam, ka šos izaicinājumus var risināt, realizējot digitālo transformāciju virzienus – klientu pieredze, darbinieku iesaiste, iekšējās darbības optimizācija un produkti un pakalpojumi,”
saka Renāte Strazdiņa, Microsoft Latvia vadītāja.

FinReg 2017 ekspertu panelī līdzās citiem vadošiem jomas ekspertiem uzstāsies visu trīs Baltijas valstu finanšu un kapitāla tirgus uzraugošo iestāžu vadītāji, Eiropas Komisijas, Zviedrijas finanšu uzraudzības iestādes un Eiropas Banku federācijas pārstāvji.

FinReg iecerēta kā jauna tikšanās un zināšanu apmaiņas platforma finanšu nozares profesionāļiem, ko sadarbībā ar Latvijas Komercbanku asociāciju, Microsoft, Lietuvas Banku asociāciju, Igaunijas Banku asociāciju, Igaunijas finanšu nozares klasteri Finance Estonia un vadošajiem Baltijas biznesa medijiem Dienas Bizness un Verslo žinios attīstījis zvērinātu advokātu birojs COBALT.  

Plašāka informācija un reģistrācija konferences.db.lv/conferences/finreg/ 


Par COBALT:
COBALT ir cieši integrēta advokātu biroju apvienība, kas sniedz augstas kvalitātes juridiskos pakalpojumus Igaunijā, Latvijā, Lietuvā un Baltkrievijā. COBALT advokātu biroju apvienība ir viena no lielākajām juridisko pakalpojumu sniedzējām Baltijas reģionā. Plašāka informācija www.cobalt.legal .

Par Latvijas Komercbanku asociāciju:
Latvijas Komercbanku asociācija pārstāv Latvijas banku nozari ar 30 miljardu eiro aktīviem, 2,25 miljoniem klientu un 9 tūkstošiem darbinieku. Bankas ievēro augstākos darbības standartus un sniedz modernus un daudzveidīgus finanšu pakalpojumus visplašākajam klientu lokam attālināti un klātienē, ekonomikas izaugsmi stimulējot ar 15 miljardu eiro kredītiem.
Komercbanku asociācija ir dibināta 1992. gada 23. jūlijā un ir viena no vecākajām uzņēmēju organizācijām Latvijā. Tās mērķis ir radīt Latvijā pievilcīgu uzņēmējdarbības un finanšu pakalpojumu vidi, kā arī veicināt ekonomikas izaugsmi.

Par Microsoft Latvia:
Microsoft pārstāvniecība Latvijā ir dibināta 1999. gadā, un 2017. gadā kompānijai no gandrīz 360 partneriem ir 87 zelta un sudraba sertificēti partneri, kuri kopā nodarbina vairākus tūkstošus darbinieku un Latvijas tautsaimniecībā veido vienotu, inovatīvu un ražojošu struktūru ar būtisku kopējo devumu valsts IKP. Microsoft Latvia profesionāļi jau vairāk kā 17 gadu nodrošina partneru atbalstu, servisu un risinājumu izstrādi, kā arī mārketinga kampaņas. Jāuzsver, ka Microsoft Latvijā dažādu sabiedrības labuma projektu īstenošanā investējis, ziedojis naudu un programmatūru vairāku desmitu miljonu ASV dolāru apjomā.

Banku ziņas

No šodienas Latvijā var maksāt ar viedtālruni
Latvija ir pirmā no Baltijas valstīm, kurā no šodienas var norēķināties ar viedtālruni. Mobilo maksājumu risinājumu izstrādājusi banka Cit...


Bērni un jaunieši norēķinu karti bieži izmanto kā krājkasi
Kā liecina DNB apkopotā informācija, bērniem un jauniešiem izveidotās norēķinu kartes visbiežāk tiek izmantotas trīs veidos – kā elektron...


Izmaiņas filiāles "Ķengarags" darba laikā
No 2017. gada 11. līdz 17. septembrim un no 2017. gada 25. septembra līdz 8. oktobrim filiāle "Ķengarags" strādās ar pusdienas pārtraukumu no 13:00 lī...


Uzņēmumiem būs pieejams jauns finanšu atbalsta instruments - portfeļgarantijas
Ministru kabinets šā gada 5. septembra sēdē apstiprināja Latvijā vēl nebijušas valsts atbalsta programmas nosacījumus jauna finan&scaron...


Statistika

Visas tiesības aizsargātas © 2012 LKA

Lapas karte