Noderīgi

Apstiprināts pirmais kredīts ēkas renovācijai "Altum" atbalsta programmas ietvaros

Pievienots: 18.05.2017
"DNB Banka" jaunas "Attīstības finanšu institūcijas "Altum"" ("Altum") atbalsta programmas ietvaros apstiprinājusi pirmo kredītu ēkas renovācijai, aģentūrai LETA pavēstīja bankā.
Rīga, 17. maijs, LETA.

"DNB Banka" jaunas "Attīstības finanšu institūcijas "Altum"" ("Altum") atbalsta programmas ietvaros apstiprinājusi pirmo kredītu ēkas renovācijai, aģentūrai LETA pavēstīja bankā.
"DNB Bankā" norādīja, ka māja, kurai piešķirts kredīts, ir pirmā Latvijā, kas saņēmusi šādu atbalstu, un "DNB Banka" ir pirmā banka Latvijā, kas ēkas renovāciju finansējusi jaunās atbalsta programmas ietvaros.
Renovējamā ēka ir piecstāvu dzīvojamā māja Liepājā, Vītolu ielā 27/33. Tās apsaimniekotājs ir SIA "Namu serviss APSE". Projekta kopējās attiecināmās izmaksas ir teju 297 000 eiro, no kuriem "Altum" ir piešķīris Eiropas Savienības (ES) grantu 50% apmērā. Attiecīgi summas otru daļu kreditē "DNB Banka".
"Altum" granta programmā var pieteikt ēkas, kuru rēķini pēdējā gada laikā ir nomaksāti vismaz 90% apmērā. Vienam dzīvokļa īpašniekam jāpieder ne vairāk kā 20% no kopējā dzīvokļu īpašumu skaita, un mājā esošo komerctelpu grupu platība nedrīkst pārsniegt 25% no mājas kopējās platības. Projekta realizācijai ir arī jāpanāk dzīvokļu īpašnieku piekrišana, kā arī projekta rezultātā energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumu īstenošanai ir jāpanāk pozitīvs ekonomiskais efekts.
"Mūsdienās lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju dzīvo pirms vairākiem gadu desmitiem būvētās daudzstāvu mājās, kuru tehniskais stāvoklis ir būtiski pasliktinājies. Liels skaits ēku ir avārijas stāvoklī, ziemā mājokļi ir vēsi un mitri un vasarās pārāk karsti, jo nav ventilācijas. Tas palielina apsaimniekošanas izdevumus, maksu par apkuri, iedzīvotājiem jāveido uzkrājumi remontiem," atzīmēja "Altum" Energoefektivitātes programmu departamenta vadītājs Ingus Salmiņš.
Viņš arī norādīja, ka jaunā "Altum" daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes programma ļauj šīs mājokļu problēmas risināt, turklāt līdz 50% no energoefektivitātes darbu izmaksām iedzīvotāju vietā sedz "Altum" grants jeb dāvinājums. Programmas kopējais finansējums ir 166 miljoni eiro, un ar tās palīdzību visā Latvijā līdz 2022.gadam plānots atjaunot vairāk nekā 1000 daudzdzīvokļu māju.
"Redzam, ka dzīvokļu īpašnieki visā Latvijā kļūst arvien aktīvāki, piesakoties "Altum" grantiem. Šobrīd ir pieteikušās jau 142 mājas, lai izmantotu programmas piedāvātās iespējas," piebilda Salmiņš.
Pēc aktīvu apmēra "DNB Banka" 2016.gada beigās bija septītā lielākā banka Latvijā, liecina Latvijas Komercbanku asociācijas dati.
DNB un "Nordea Bank" plāno apvienot darbību visās trijās Baltijas valstīs. Apvienotā banka strādās ar nosaukumu "Luminor".
"Altum" ir valsts kapitālsabiedrība, kas ar valsts atbalsta finanšu instrumentu palīdzību sniedz atbalstu noteiktām mērķa grupām finanšu instrumentu veidā (aizdevumi, garantijas, ieguldījumi riska kapitāla fondos u.c.), konkrētu programmu ietvaros, papildinot to arī ar nefinanšu atbalstu (konsultācijas, mentorings), kā arī realizējot citas valsts deleģētas funkcijas.
Plānots, ka pēc ēkas renovācijas beigām mājas vidējais siltumenerģijas patēriņš gadā samazināsies par 56%, aģentūru LETA informēja "Altum" sabiedrisko attiecību speciāliste Sandra Eglīte.
"Zemāki maksājumi par siltumenerģiju, labāki dzīves apstākļi un īpašuma vērtības pieaugums ir tikai daži no iemesliem, kāpēc daudzdzīvokļu māju iedzīvotājiem būtu vērts atjaunot savas mājas. Turklāt pašlaik to var izdarīt būtiski lētāk, jo ES fondu dāvinājums sedz līdz pat 50% no renovācijai nepieciešamās summas. Kopš programmas sākuma esam saņēmuši jau 142 māju pieteikumus, tai skaitā 70 mājas ir saņēmušas pozitīvu atzinumu, kas ir zaļā gaisma sākt gatavoties būvdarbiem," norāda "Altum" valdes priekšsēdētājs Reinis Bērziņš.
"Aktīvākā pilsēta līdz šim ir bijusi Liepāja, kas iesniegusi jau 25 māju projektus. Liepājai seko Rīga ar 16 projektiem, tāpat pieteikumi iesniegti vēl no 38 pilsētām. Maijā atjaunošanas darbi tiks sākti vēl piecās mājās Talsos, Tukumā, Ikšķilē un Rīgā. Aicinām iedzīvotājus pieteikties māju atjaunošanai vēl aktīvāk, lai pieejamos ES fondu finanšu resursus sekmīgi izmantotu savas dzīves telpas uzlabošanai," mudina "Altum" vadītājs.

Ainārs Leijējs, LETA
17.05.2017 18:40

Banku ziņas

Pieci iemesli, kāpēc uzkrāt Pensiju 3. līmenī gada nogalē?
Tuvojoties gada beigām, arvien vairāk cilvēku ne tikai steidzas iegādāties Ziemassvētku dāvanas saviem tuviniekiem, bet arī papildina savu Pensiju 3. ...


Swedbank aptauja: jaunieši vēlas stabilitāti, aug ticība Latvijas darba tirgum
Stabilitāte un ienākumu prognozējamība Latvijas jauniešiem šobrīd ir būtiskākās vērtības, domājot par savu nākotnes darba vietu. Kā liec...


SEB bankas aptauja: Latvijas iedzīvotāji finansiāli vismazāk aizsargātie Baltijā
Vairāk nekā 66% Latvijas iedzīvotājiem, pamatienākumu zaudēšanas gadījumā draud palikšana bez jebkādiem iztikas līdzekļiem, secināts SEB...


Būtiski aug New Hanza Capital finanšu rādītāji
Šī gada deviņos mēnešos New Hanza Capital strādāja ar peļņu EUR 173 445 apmērā, kas ir par 512% vairāk, salīdzinot ar attiecīgo periodu ...


Statistika

Visas tiesības aizsargātas © 2012 LKA

Lapas karte