Noderīgi

LKA nav iesniegusi FM priekšlikumus par nodokļiem nerezidentu kompānijām, 06.04.2016

Latvijas Komercbanku asociācija (LKA) nav iesniegusi finanšu ministrei, kā arī citām valsts institūcijām priekšlikumus “par īpaši zemām nodokļu likmēm nerezidentu kompānijām, lai tām varētu sniegt finanšu pakalpojumus”, pretēji tam, kā ziņās medijos ir citēta finanšu ministre Dana Reizniece – Ozola.

INFOGRAFIKA: Kopējais banku nozares devums Latvijā: 4,51% no IKP, 06.04.2016

Latvijā 2014. gadā banku nozares pienesums ekonomikai kopumā bija 4,51% no IKP un vairāk nekā 22 tūkstoši darbavietu, ieskaitot multiplikatora ietekmi, tā liecina starptautiskās revīzijas un biznesa konsultāciju kompānijas KMPG Baltics SIA veiktais pētījums.

LKA padomē arī SEB bankas, Nordea bankas un Expobank vadītāji, 06.04.2016

Latvijas Komercbanku asociācijas (LKA) biedru sapulcē ir ievēlēti trīs jauni padomes locekļi – SEB bankas valdes priekšsēdētāja Ieva Tetere, Nordea bankas vadītājs Latvijā Jānis Buks un Expobank valdes priekšsēdētājs Iļja Mitelmans.

Mājokļu galvojumu programma jau paredz garantiju griestus, problēmas drīzāk rada zemesgrāmatu nodevas atvieglojums, 04.04.2016

Jau pašlaik mājokļu iegādes valsts atbalsta programmas nosacījumos ir iekļauti ierobežojumi, kas nosaka galvojuma apmēra griestus gan procentuālā veidā no aizņēmuma apjoma, gan naudas izteiksmē, un pats lielākais iespējamais galvojuma apmērs ir 20 000 eiro. Taču pieprasījumu pēc valsts galvojumiem būtiski palielina un motivē šo atbalstu pieprasīt arī cilvēkiem, kam tas nemaz nebūtu nepieciešams, cita normatīvo aktu norma – atlaide nodevai par īpašuma ierakstīšanu zemesgrāmatā.

Februārī rezidentu noguldījumi bankās pieauguši par 390 milj. eiro, 29.03.2016

FKTK operatīvā informācija par Latvijas banku darbības rezultātiem 2016. gada februārī liecina, ka banku sektora kopējo noguldījumu apmērs februārī pieauga par 0.9% jeb 205 milj. eiro, t.sk. rezidentu noguldījumu atlikums pieauga par 3.6% jeb 390 milj. eiro (palielinājās valdības, uzņēmumu un mājsaimniecību noguldījumi), savukārt nerezidentu noguldījumu atlikums samazinājās par 1.5% jeb 185 milj. eiro.

Latvijas iedzīvotāji vieni no aktīvākajiem internetbankas lietotājiem ES, 23.03.2016

Latvijas iedzīvotāji ir par ceturtdaļu (24%) aktīvāki internetbankas lietotāji nekā vidēji Eiropas Savienības (ES) iedzīvotāji – Latvijā banku pakalpojumus tiešsaistē lieto 81%, kamēr ES tikai 57% iedzīvotāju. Latvija jau otro gadu ieņem 6. vietu reģionā. Vēl aktīvāk internetbanka tiek lietota tikai Skandināvijā un Igaunijā, liecina 2016. gada Eiropas Komisijas “Digitālās ekonomikas un sabiedrības indekss” (DESI).

PTAC līdz 2018. gadam būtu jāievieš maksājumu kontu tarifu salīdzināšanas rīks, 22.03.2016

Otrdien, 21. martā, Ministru kabineta (MK) sēdē tika izskatīts Finanšu ministrijas (FM) sagatavotais informatīvais ziņojums par tarifu, kas saistīti ar maksājumu kontu, salīdzināšanas mehānisma izveidi. Tas paredz saskaņā ar Eiropas Savienības (ES) Padomes un Parlamenta direktīvas prasībām līdz 2018. gadam Latvijā nodrošināt bezmaksas pieeju vismaz vienai tīmekļa vietnei, kas salīdzina tarifus, kurus maksājumu pakalpojumu sniedzēji noteikuši maksājumu konta apkalpošanai.

FKTK: Augusi iedzīvotāju uzticēšanās finanšu sektoram un tā uzraugam, 21.03.2016

Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) sadarbībā ar tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centru SKDS ir veikusi ikgadējo aptauju Latvijas iedzīvotāju uzticēšanās finanšu institūcijām un zināšanas par finanšu tirgus uzraudzību. Aptaujas rezultāti parāda, ka audzis to iedzīvotāju skaits, kam kopumā ir neitrāla un uzticības pilna attieksme pret finanšu pakalpojumu sniedzējiem Latvijas tirgū, sasniedzot vidējo rādītāju 52% (2015. gadā – 50%). Gada laikā uzticēšanās līmenis ir pieaudzis visām aptaujā iekļautajām institūcijām, norāda aptaujas veicējs SKDS.

Sudrabu iegūst Swedbank, trešo vietu izcīna Rietumu banka un Privatbank, 16.03.2016

Aizvadītajā nedēļā Rīgas 15. vidusskolā noslēdzās tradicionālais šīs sezonas Latvijas komercbanku un citu finanšu struktūru telpu futbola turnīrs. Uzvaru jau kārtu pirms sacensību beigām bija nodrošinājusi “ABLV Bank”, bet attiecīgi otro un trešo vietu pēc beidzamās kārtas spēlēm garantēja “Swedbank” un “Privatbank”. Tā kā pēdējā, kā ierasts, turnīrā startēja ārpus konkurences, bronzas godalgas nopelnīja arī nomināli ceturtajā pozīcijā finišējusī “Rietumu banka”.

10 padomi naudas drošībai ceļojumos, 15.03.2016

Latvijas iedzīvotāji ceļo aizvien vairāk*. Finanšu izglītības nedēļā “Ceļojums finanšu pratībā” Digitālās drošības alianse sadarbībā ar Latvijas Komercbanku asociāciju brīdina nekāpt uz naudas drošības risku “grābekļiem” un ievērot desmit padomus drošai ceļošanai, neapdraudot savu naudu.

Banku ziņas

Kopš 4. decembra SEB bankas klientiem ir pieejami zibmaksājumi
Sākot ar 4. decembri, SEB bankas klientiem ir pieejami zibmaksājumi – naudas pārskaitījumi eiro valūtā uz citām bankām Eiropā, kas tiek izpild...


Meridian Trade Bank sāk piedāvāt bezkontakta karti
Sākot ar 2017. gada 27. novembri AS "Meridian Trade Bank" piedāvā klientiem bezkontakta Maestro karti.


Pieci iemesli, kāpēc uzkrāt Pensiju 3. līmenī gada nogalē?
Tuvojoties gada beigām, arvien vairāk cilvēku ne tikai steidzas iegādāties Ziemassvētku dāvanas saviem tuviniekiem, bet arī papildina savu Pensiju 3. ...


Swedbank aptauja: jaunieši vēlas stabilitāti, aug ticība Latvijas darba tirgum
Stabilitāte un ienākumu prognozējamība Latvijas jauniešiem šobrīd ir būtiskākās vērtības, domājot par savu nākotnes darba vietu. Kā liec...


Statistika

Visas tiesības aizsargātas © 2012 LKA

Lapas karte