Kalendārs

Februāris 2016

Pr Ot Tr Ce Pk Se Sv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
29

Noderīgi

Biedri

Drošāka interneta dienā organizācijas apvienojas Digitālās drošības aliansē, 09.02.2016

Lai arī iedzīvotāju zināšanu līmenis par digitālās drošības jautājumiem uzlabojas, tomēr vēl aizvien lielākā daļa incidentu Latvijā notiek cilvēku nezināšanas vai lētticības dēļ. Kā galvenos privātās informācijas apdraudējuma riskus iedzīvotāji saskata mobilo tālruņa pazaudēšanu un privātās sarakstes publiskošanu.

Konsultāciju un mediācijas centrs kļūst pieprasīts: palīdzību saņēmuši jau 237 klienti, 09.02.2016

Konsultāciju un mediācijas centrs (KMC), kas piedāvā banku klientiem bezmaksas konsultācijas, darbojas tieši trīs mēnešus, un pakāpeniski tā pakalpojumi kļuvuši arvien pieprasītāki. Kopumā centrā pēc palīdzības vērušies jau 237 klienti, kam radušās komunikācijas vai kredīta maksājuma grūtības bankā. Tāpat ir notikuši arī divi mediācijas procesi.

Banku nozare aktīvi piedalās Ēnu dienā, 08.02.2016

Lai veicinātu jauniešu izpratni par banku darbību un vēlmi nākotnē izvēlēties profesiju, kas saistīta ar šo nozari, gan Latvijas Komercbanku asociācija, gan tās biedri – bankas – tradicionāli aktīvi piedalās Ēnu dienā, kas šogad norisināsies trešdien, 10. februārī.

Latvijas Komercbanku asociācija atbalsta banku godīgu darbību, 28.01.2016

Latvijas Komercbanku asociācija (LKA) iestājas par godīgu un likumpaklausīgu banku darbību, īpaši nelegāli iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas jomā. Banku nozare atbalsta likumdošanas iniciatīvas, kas pēdējo gadu laikā virzītas naudas atmazgāšanas novēršanas jomā, kā arī bankās individuāli un nozarē kopumā tiek veikti pasākumi kontroles pastiprināšanai (darbinieku mācības, kontroles sistēmas u.c.). Tāpat LKA atbalsta valsts spēju stiprināšanu, lai efektīvi tiktu izmeklēti naudas atmazgāšanas gadījumi un vainīgās bankas un amatpersonas tiktu sodītas atbilstoši likumam.

Banku sektors kopumā 2015. gadā darbojās ar peļņu 415.9 milj. eiro apmērā, 28.01.2016

Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) operatīvā informāciju par Latvijas banku darbības rezultātiem 2015. gada decembrī liecina, ka banku sektora kopējo noguldījumu apmērs samazinājās par 2.6% jeb 631 milj. eiro, t.sk. rezidentu noguldījumu atlikums saruka par 2.3% jeb 254 milj. eiro (ko ietekmēja būtisks valdības noguldījumu atlikuma kritums, savukārt uzņēmumu un mājsaimniecību noguldījumi pieauga), bet nerezidentu noguldījumu atlikums samazinājās par 3.0% jeb 378 milj. eiro (ko būtiski ietekmēja arī ASV dolāra vērtības kritums).

INFOGRAFIKA: Kopējais banku nozares devums Latvijā: 4,51% no IKP, 27.01.2016

Latvijā 2014. gadā banku nozares pienesums ekonomikai kopumā bija 4,51% no IKP un vairāk nekā 22 tūkstoši darbavietu, ieskaitot multiplikatora ietekmi, tā liecina starptautiskās revīzijas un biznesa konsultāciju kompānijas KMPG Baltics SIA veiktais pētījums.

Apstiprināti Noziedzīgi iegūtu līdzekļu un terorisma finansēšanas riska pārvaldīšanas normatīvie noteikumi, 27.01.2016

Lai noteiktu minimālās prasībās noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas (NILLTF) risku pārvaldīšanai, Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) apstiprinājusi "Noziedzīgi iegūtu līdzekļu un terorisma finansēšanas riska pārvaldīšanas normatīvos noteikumus".

FAKTU LAPA: Nodokļu nemaksāšanas novēršanai finanšu iestādes ziņos VID par ārvalstu personu kontiem par 2016. gadu, 27.01.2016

Izpildot starptautisko vienošanos par cīņu ar pārrobežu krāpšanu nodokļu jomā un izvairīšanos no nodokļu nomaksas, pirmā automātiskā finanšu kontu informācijas apmaiņa starp valstīm notiks par 2016. gadu nākamā gada rudenī. Latvijas banku klientiem, lai izpildītu likumu prasības, tiks uzdoti papildu jautājumi par nodokļu rezidenci un līdzdalību uzņēmumos (patiesie labuma guvēji). Atsevišķos gadījumos bankas var pieprasīt klientiem arī iesniegt vai aizpildīt papildu dokumentus.

APSKATS: Pensiju fondi nodrošina peļņu arī zemo procentu likmju laikā, 21.01.2016

Latvijas pensiju fondi 2015. gadā ir nodrošinājuši 2-3% ienesīgumu gan valsts fondēto pensiju, gan privāto pensiju līdzekļiem, kaut arī pasaules finanšu tirgos bijušas būtiskas svārstības un joprojām turpinās zemo procentu likmju laiks, ziņo Latvijas Komercbanku asociācijas (LKA) Pensiju fondu apskats par 2015. gadu.

“ABLV Bank” ar uzvaru sāk titula aizstāvēšanu, 20.01.2016

Aizvadītajā svētdienā Rīgas 15. vidusskolas sporta zālē startēja tradicionālais Latvijas komercbanku un citu finanšu struktūru telpu futbola turnīrs. Ar uzvaru 15. sezonas sacensības sāka pašreizējā titula ieguvēja “ABLV Bank”, kā arī abas pērnās sezonas kausa titula īpašnieces – “Swedbank” un ārpus konkurences startējusī “Privatbank”.

Banku ziņas

„Euromoney” novērtē Nordea Private Banking kā labāko Latvijā
Nordea bankas Latvijas filiāle ir ieguvusi starptautiskā finanšu žurnāla “Euromoney” izcilības balvu kategorijā „Labākais Pri...


Atvērts jauns blogs finanšu auditorijai
Kopš februāra sākuma interesentiem ir pieejams jauns profesionāls blogs ar nosaukumu THE BALTICS AND BEYOND. Tā autors ir Baltikums Bank aktīvu...


Ēnu dienas atziņa: bankā nav garlaicīgi!
Šodien SEB bankā Ēnu dienā ciemojās 50 jaunieši no dažādiem Latvijas novadiem – ne vien no Rīgas, bet arī no Aizkraukles, Daugavpi...


Kristaps Porziņģis uzsāk sadarbību ar banku Citadele
“New York Knicks” komandā spēlējošais latviešu basketbolists Kristaps Porziņģis un banka Citadele ir parakstījuši līg...


Statistika

Visas tiesības aizsargātas © 2012 LKA

Lapas karte