Noderīgi

Biedri

LKA: uzņēmumu kreditēšanai Latvijā ir izaugsmes potenciāls, jo kredītsaistību apjoms trīsreiz mazāks nekā attīstītajās valstīs, 19.06.2015

Pēdējo trīs gadu laikā komercbankas uzņēmumiem izsniegušas kredītus 2,7 miljr. eiro apmērā, no tiem 155 milj. izsniegti 2015. gada 1. ceturksnī. Kopējais uzņēmumu kredītportfelis bankās ir 6,4 milj. eiro. LKA prezidents Mārtiņš Bičevskis skaidro: „Latvijā kopējais kreditēšanas apmērs no IKP joprojām viens no zemākajiem Eiropā – saistības ir mazākas par 100%, kamēr attīstītajās valstīs tas ir 350%, bet attīstības valstīs tuvojas 200%.” Tai pat laikā LKA eksperti norāda, ka bankas ir gatavībā kreditēt veselīgus Latvijas uzņēmumus, tomēr lielākais šķērslis kredīta iegūšanai ir ēnu ekonomika.

Pieņemts Kredītiestāžu un ieguldījumu brokeru sabiedrību darbības atjaunošanas un noregulējuma likums, 18.06.2015

Ieviešot Eiropas Savienības (ES) direktīvas par banku un ieguldījumu brokeru sabiedrību darbības atjaunošanu un noregulējumu1 prasības Latvijā, ir pieņemts Kredītiestāžu un ieguldījumu brokeru sabiedrību darbības atjaunošanas un noregulējuma likums. Tas nosaka vienotu pieeju un efektīvus instrumentus, lai savlaicīgi risinātu ar iespējamām finanšu krīzēm saistītās sekas, aizsargājot finanšu stabilitāti un būtiski samazinot zaudējumu iespēju nodokļu maksātājiem.

Dati par privāto pensiju fondu darbību uz 31.05.2015, 16.06.2015

LKA mājas lapā ir pieejama statistika par pensiju trešā līmeņa jeb privāto pensiju fondu darbības rezultātiem šā gada pirmajos piecos mēnešos – dati uz 2015. gada 31. maiju.

Infografika "Finanšu pakalpojumu ceļvedis", 16.06.2015

Kādi finanšu pakalpojumi mums ir nepieciešami ikdienā, kur un kā tos ērtāk saņemt? Atbilde infografikā "Finanšu pakalpojumu ceļvedis".

Iedzīvotāju finanšu paradumi pakāpeniski mainās, 10.06.2015

Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) sadarbībā ar partneriem ir apkopojusi 2014. gada rezultātus Latvijas iedzīvotāju finanšu pratības stratēģijas 2014-2020 ieviešanā. Pirmajā gadā ir vērojama gandrīz visu mērķu izpildes indikatoru plānotā virzība.

Banku ziņas

Grantu programmā „Atspēriens” deviņi uzņēmēji saņem 98 267 eiro
Šodien paziņoti deviņi Rīgas domes un Swedbank kopīgi rīkotās grantu programmas „Atspēriens” 2015.gada otrā konkursa uzvarētāji, ku...


Konkurences padome atļauj Danske Bank privātpersonu apkalpošanu nodot Swedbank
Cienījamie klienti!Konkurences padome devusi atļauju veikt Danske Bank A/S filiāles Latvijā kredītiestādes uzņēmuma pāreju Swedbank AS īpašumā.


Par DNB internetbankas darbības plānotu pārtraukumu 26. novembra naktī
Vēlamies informēt, ka 26. novembra naktī laikā no plkst. 02.00 līdz 05.10 DNB bankas e-sistēmās tiks veikti plānoti modernizācijas darbi, tādējādi &sc...


Svētku galds bez lieliem tēriņiem
Ziemassvētku un Jaunā gada sajūta virmo gaisā, un ir īstais brīdis izlemt, kā svētkus sagaidīt. Piedāvājam idejas, kā iztikt bez lieliem tēriņiem.


Statistika

Visas tiesības aizsargātas © 2012 LKA

Lapas karte